wtorek, 27 sierpnia 2013

7. I can only imagine, only imagine what it’d be like ...

Siemka.
Dzisiaj będzie dość długa notka, bo będzie zawierać instrukcje na tło z postacią (tak jak to prosiła jedna z czytelniczek). Niby rzecz banalna, a jednak instrukcja cholernie długa heh.

matko, piosenka jest taka boska *.*

Może jeszcze na początek coś o nowym wyglądzie bloga. Trochę pobawiłam się z html'em i uzyskałam taki efekt. Może nic specjalnego, ale jednak siedzenia nad tym kilka godzin xd Aktualny nagłówek został wykonany przez Anię. Śliczny jest, ale rozpaczam, bo mój Jack Sparrow został zlikwidowany ;( hahaha ... nie, no żartuję. Kocham Demi, a Ania wykonała dobrą robotę.

[screen akurat z szablonem, w którym nagłówek jest mojej roboty]

Jak widzimy na naszym blogu zagościło Menu, w którym znajdziecie Regulamin (warto zapoznać się z nim przed pobraniem jakichkolwiek plików) jest on jednak na razie w trakcie pisania, ale mam nadzieję, że szybko go opublikujemy. W zakładce Kontakt znajdziecie informacje, jak można się skontaktować ze mną i Anią. Jest również zakładka Zareklamuj. Są tam buttony, które mam nadzieję wykorzystacie do promowania naszego bloga. To na tyle z tych ważniejszych.

A teraz już przejdźmy do instrukcji:

1. Otwieramy Photoshop'a, bo tym programem akurat się posługuję (moja wersja to CS5, więc nie wiem jak to wygląda w starszych lub nowszych, ale mam nadzieję, że jakoś specjalnie nie będziecie mieli różnic).
2. Następnie naciskamy Plik --> Otwórz, bądź po prostu wciskamy Ctrl+O.


3. Wybieramy zdjęcie z postacią, którą wykorzystamy do tła.
4. Klikamy dwa razy na warstwę, dzięki czemu uzyskamy po wycięciu postaci od razu przezroczyste tło. Wyskoczy nam okienko, w którym nic nie zmieniamy, tylko klikamy OK.


5. Najeżdżamy na ikonę Lassa i przytrzymujemy ją dłużej, aby wyświetliło nam się więcej opcji jak poniżej.


6. Naciskamy na Lasso magnetyczne (możemy oczywiście wybrać inne, jednakże tego używam najczęściej, gdyż łatwiej się zaznacza krawędzie). Dobre do tego jest również Lasso wielokątne, ale to już zależy od Waszych gustów.


7. Gdy wybierzemy już dane Lasso, na górze zauważymy funkcję Wtapianie. Zwykle jest one ustawione na 0 piks, jednak ja polecam ustawić je sobie na 1 piks.


8. Teraz wystarczy nacisnąć na jakąś krawędź wokół postaci i zacząć ją obrysowywać.


Jak widać nie wszystkie krawędzie zawsze są zaznaczone tak jakbyśmy chcieli, ale jest na to sposób:

przytrzymujemy dłużej ikonkę znajdującą się poniżej Lassa, a następnie wybieramy Narzędzie Szybkiego zaznaczania.Tutaj już w zależności czy za dużo Wam zaznaczyło czy za mało, dobieracie Dodaj do zaznaczenia i Odejmij od zaznaczenia. Z góry przepraszam za moje szkaradne pismo w Paintcie xd


Oczywiście teraz klikając w poszczególne miejsca możecie dowolnie dodawać i odejmować zaznaczenie :)


Jak widać mój obrazek nie został w pełni zaznaczony, ale to za chwilkę zrobię tym samym sposobem.

9. Gdy zaznaczyliśmy już cały obrazek naciskamy na zakładkę Zaznacz --> Odwrotność, bądź wciskamy na klawiaturze Shift+Ctrl+I.


10. Teraz zostaje nam już zlikwidowania tła, więc klikamy Edycja --> Wytnij, bądź po prostu wciskamy skrót Ctrl+X.11. Wycięliśmy tło, ale mnie jeszcze zostały jego kawałki, więc znowu zaznaczam i wycinam.Wciskam Ctrl+X. Zaznaczam.


Wciskam Ctrl+X.


No, to postać mamy już gotową do umieszczenia na tło. 
Wcześniej do wycinania używałam również gumki (często miękkiej), ale dużo prościej jest wykorzystywać do tego Lasso. Teraz jednak przejdźmy do dalszej części.

12. Wasze monitory są różnej wielkości, dlatego każdy tworzy w innych rozmiarach tła. Stwórzmy jednak tło o wymiarach 1364x894 piks (oczywiście możecie ustawić sobie inne).

Naciskamy Plik --> Nowy lub wciskamy Ctrl+N.


Po otworzeniu się okienka uzupełniamy je jak poniżej, a następnie wciskamy OK.


Otworzyła nam się nowa przezroczysta warstwa, na której będziemy tworzyć całe tło.

13. Teraz wystarczy dodać kilka brushy i wkleić naszą wyciętą postać (ja utworzyłam jeszcze jedną warstwę, żeby mieć pod wszystkim kolor, jednak to nie jest konieczne, ponieważ kolor możecie spokojnie dopasować sobie dopiero po wstawieniu go na poszkole).


Nie wiem jak Wy, ale ja byłam strasznym leniem i dodałam tylko jeden brush :3
Jedynie dodałam Blask zewnętrzny do postaci.

14. Potem zostaje nam już tylko scalenie warstw (prawym przyciskiem myszy klikamy na jakąkolwiek warstwę i wybieramy Scal widoczne) oraz zapisanie tła (Plik --> Zapisz jako lub Shift+Ctrl+S).Tło takie se mi wyszło, ale to tylko takie na pokaz.

Dobra to jest taki typowy sposób na robienie tła z postacią, jednakże jestem strasznym leniem, to po pierwsze, a po drugie nie lubię mieć całego tła w brushach, gdyż potem bloki na stronie są mało widoczne, ale to już według gustów. Jeśli jednak ktoś ma takie samo zdanie jak ja, niech przeczyta instrukcje poniżej.

1. Oczywiście najpierw wycinamy sobie postać, tak jak w poprzedniej części.
2. Następnie pobieramy sobie plik w formacie *.psd (kilkając na poniższą ikonkę przeniesiecie się do strony, z której możecie pobrać plik).


3. Gdy już to zrobicie otwórzcie go w Photoshopie (Plik --> Otwórz, skrótem Ctrl+O, bądź po prostu klikając na pobraną rzecz w miejscu, gdzie się zapisał).
4. Po otworzeniu można zobaczyć trzy warstwy. Jest to taki mój gotowiec ;]


5. Na Warstwie 2 umieszczamy brushe jakie tylko chcemy.


6. Teraz zostaje znowu przekopiowanie wyciętej przez nas postaci i scalenie warstw.7. Zapisujemy i gotowe.


Tak dodając, oczywiście można wykorzystać na postaci różne akcje i tektury, ale to już na prawdę według gustów :)

Jeśli ktoś chce, oczywiście może sobie pobrać powstałe tła, tylko niech napisze komentarz ;)

 

Mam nadzieję, że instrukcja nie jest napisana skomplikowanie. Jednakże, ponieważ niektórzy musieliby zobaczyć jak to się robi, umieszczam poniżej filmik zrobiony przeze mnie.
Miłego oglądania ;]


No dobra, jeśli macie jakieś pytania wystarczy wejść w zakładkę Kontakt, gdzie dowiecie się jak można skontaktować się z założycielkami tego bloga. Wiem, powtarzam się :3
Dobra to już na dzisiaj wszystko. Pamiętajcie:

BIERZESZ=PISZESZ
oczywiście liczę również na komentarze dotyczące instrukcji :)
Next notka=10 komentarzy
mam nadzieję, że nie zawiedziecie i uzbiera się ich tyle ;]

10 komentarzy

 1. To jest świetne ♥ Dziękuje za skazówkę jak szybko pozbyć się tła ze zdjęcia ♥ Bardzo mi się to przydało i na pewno przyda ;D Blog jest rewelacyjny. Każda z was ma niesamowity talent ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję w imieniu Moniki i swoim ;) Bardzo miło nam to słyszeć ;)

   Usuń
 2. wow!to jest mega!dziękuję ;***

  OdpowiedzUsuń
 3. to jest po prostu rewelacyjne! <3

  OdpowiedzUsuń
 4. genialne <33 obie jesteście świetna ;***

  OdpowiedzUsuń
 5. jakie świetne.fajnie wytłumaczone i w ogóle.gratuluję talentu Tobie i koleżance

  OdpowiedzUsuń
 6. Rada jak zrobić tło itp. naprawdę pierwsza klasa <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Super. na pewno z rady skorzystam <3

  OdpowiedzUsuń
 8. śliczny szablon na blogu ♥ I notka świetna :*

  OdpowiedzUsuń
 9. Porada na temat tła w zdjęciu jest bardzo pożyteczna. Czekam na dalsze rady ♥

  OdpowiedzUsuń

COPYRIGHT @ 2016-2017 Devon.